Kiekvienoje organizacijoje pasitaiko situacijų, kai patyręs darbuotojas paskiriamas būti komandos lyderiu, brigadininku, meistru, koordinatoriumi, vyr. specialistu, arba, kitaip tariant – vadovu. Ar pagalvojame, kaip paruošiame vadovą juo būti?

Vienos didelės gamyklos personalo vadovas dalinosi patirtimi, kad naujokų kaita – opi jų organizacijos problema. Gilinantis į problemos priežastis paaiškėjo, kad darbuotojų kaita atsiranda iš nepasitenkinimo savo vadovo neteisingai atliekamu darbu ir elgesiu. Anot nepasitenkinusių darbuotojų, vadovai dirba senoviniais metodais, nesirūpina jų įvedimu į darbą, nesugeba tinkamai bendrauti su šiuolaikišku darbuotoju.

Kitos organizacijos vadovas nuogąstavo, kad aukščiausios vadovybės lygyje paruošė šaunią strategiją, tačiau ją išskleidus iki vidurinės/komandos lyderių grandies vadovų lygio strategijos vykdymas užstrigo. Kodėl? Procesų ir savo veiklos tobulinimo įgūdis – formuojamas ir vystomas nuolat, tačiau to niekada nebuvo numatyta vidurinės grandies/komandos lyderių dienotvarkėje, todėl ir strategija nebuvo vykdoma pagal planą.

Jeigu atpažįstate tokias ar panašias problemas – jums ši programa bus naudinga. Programa paruošta remiantis geriausiomis Lean ir TWI praktikomis, o jos turinys susideda iš 4 pagrindinių dalių

Procesų tobulinimas

Pirma dalis skirta darbuotojui susipažinti su pagrindinėmis Lean praktikomis. Pateikiami Lean metodų praktiniai pavyzdžiai, numatoma galimybė patiems juos išbandyti realiuose projektuose ir formuoti įgūdį.

Vadovavimas komandai

Antroje dalyje vidurinės grandies vadovas/komandos lyderis formuos darbo su komanda įgūdžius – ką daryti, kad santykiai su visais komandos nariais būtų geri, o jeigu iškyla problemos, kaip jas tinkamai spręsti? Mokymų pagrindą sudaro TWI JR (Job relations) metodika.

Darbuotojų mokymas

Trečios dalies pagrindas yra tinkamas darbuotojų instruktavimas TWI JI (Job instruction) metodika. Tikslas – išmokti teisingai planuoti mokymus, valdyti komandos narių įgūdžius, tinkamai pasiruošti instruktavimui bei jį atlikti. Išpildę šias dalis, darbuotojas jau po kelių dienų prisimena ką, kaip ir kodėl jis turi daryti.

Vadovo darbo standartizavimas

Ketvirtos dalies tikslas – įtraukti į dienotvarkę ir standartizuoti pirmose 3 dalyse išmoktas praktikas, kad galėtų tą taikyti kasdien.


Jeigu jūsų veiksmai įkvepia kitus svajoti daugiau, sužinoti daugiau, padaryti daugiau ir tapti didesniais, esate lyderis

John Quincy Adams (1767 – 1848) Amerikos politikas, diplomatas, teisininkas
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.