„Lean LT” tapo „NORTUS”

close
Išjungti
01.20

V-asis Lean bendruomenės susitikimas įvyko „Girteka Logistics“ bendrovėje

Sausio 17-ąją įvykęs V-asis Lean bendruomenės susitikimas tapo išskirtiniu. Pirmą kartą bendruomenės nariai buvo pakviesti tiesiai į įmonę, kuri viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo įgyvendinti efektyvios vadybos sistemą.

Susipažinimas su Lean taikymo patirtimi bendrovėje „Girteka Logistics“

Į logistikos įmonės biurą atvykome aštuntą ryto, kad jau netrukus spėtume susiskirstyti grupelėmis ir,  netrukdydami „Girteka Logistics“ kolektyvui, gyvai pamatyti, kaip vyksta Asaichi susirinkimai, kaip atrodo standartizuotos darbo vietos 3000 darbuotojų biure, taip pat paklausinėti, ko pavyko pasiekti įmonei taikant Lean. Dėkojame „Girteka Logistics“ specialistams – Palmyrai Serepinienei, Renatai Zacharevič, Jurijui Sokolovui ir Sonatai Keršienei – už svetingumą ir įdomiai organizuotas ekskursijas!

Klausimų-atsakymų sesijoje Palmyra ir Renata pasakojo, kad ekskursijos iš įvairių įmonių „Girteka Logistics“ bendrovėje vyksta bent kartą per mėnesį. „Dalindamiesi patirtimi su skirtingomis bendrovėmis tuo pačiu pasisemiame idėjų ir iš svečių. Susipažindami su Lean taikymo patirtimi bendrovėje „Girteka Logistics“,  jie pateikia vertingų klausimų, į kuriuos dažnu atveju ir mes norime pažvelgti naujai“, – dalinosi  Lean bendruomenės viešnagę logistikos įmonėje organizavusi Palmyra Serepinienė.

Diskusija ir dalijimasis patirtimi

Lean bendruomenės susitikimuose prigyja ir kita nauja tradicija – diskusijos tarp skirtingų įmonių vadovų ir Lean specialistų. Šįkart įvairių Lean metodų aptarimai vyko šešiose grupėse, kurios pačios galėjo pasirinkti aktualiausias diskusijų temas.

Kaip minėjo Alina Štura („Thermo Fisher Scientific Baltics“), daugiausia diskusijų jų grupėje vyko tokiais klausimais  kaip darbuotojų įtraukimas, lyderio vaidmuo taikant Lean. „Sutikome, kad Lean taikymo sėkmė visuose organizacijos lygmenyse pirmiausia priklauso nuo įmonės vadovo asmeninio pavyzdžio. Taip pat kalbėjomės, kad pradėti visuomet reikėtų nuo opiausios problemos, į jos sprendimą įtraukiant entuziastų branduolį. Kaip rodo patirtis, vėliau jie sugeba motyvuoti ir daugiau organizacijos darbuotojų“, – sakė A. Štura.

„Girteka Logistics“ atstovas Jurijus Sokolovas pridūrė, kad jų grupėje buvo daug diskutuojama, kokios priemonės yra efektyviausios įtraukiant darbuotojus. „Priėjome bendros nuomonės, kad tik santykių kūrimas su darbuotojais duoda ilgalaikių rezultatų – ne „nuleidimas“ iš viršaus, ir ne vien taupymo akcentavimas“, – kalbėjo J. Sokolovas.

Kitose grupėse vyko platesnės diskusijos, kaip praktiškai įgyvendinti procesų tobulinimą, kas atsakingas už darbuotojų dienos fotonuotraukos parengimą ir kaip gautą informaciją apdoroti toliau. Tiek aptarimuose,  tiek ir ekskursijos metu ne kartą buvo kalbama, kad labai svarbu skirti dėmesio ir sėkmėms, nepamiršti jomis pasidžiaugti. Skirtingose įmonėse, siekiant aktyviau įtraukti darbuotojus į Kaizenų pateikimą, organizuojami „Geriausio Kaizeno“ konkursai ir apdovanojami aktyviausi darbuotojai.

Lean bendruomenė įgyvendina socialinius projektus

Lean bendruomenė taip pat siekia būti aktyvi ir socialinėje veikloje. Dar III ir IV-ojo bendruomenės susitikimų metu buvo pritarta, kad Lean principų taikymas galėtų padėti efektyviau veikti ugdymo įstaigoms. Keli bendruomenės nariai sutiko dalyvauti naujame socialiniame projekte, kurio tikslas – išmokyti Lietuvos pedagogus ir moksleivius efektyviai spręsti problemas, pritaikant PDCA metodą. Aistė Jurkuvienė („KG Constructions“) ir Renata Zacharevič („Girteka“) pristatė, kaip vyksta pilotinis projektas, startavęs S. Stanevičiaus progimnazijoje Vilniuje. Dar 2019 m. rudenį buvo organizuoti dviejų dienų mokymai 5-iems progimnazijos mokytojams ir 12-ai moksleivių tarybos narių. Jie turėjo identifikuoti, kurios problemos trukdo moksleiviams mokytis geriau. Po vidinių diskusijų ir aptarimų buvo išskirtos dvi pagrindinės užduotys – sukurti sprendimus, kaip efektyviau organizuoti mokymąsi pačioje mokykloje, taip pat ruošiant pamokas namie. Lapkritį per pakartotinę sesiją buvo pristatomas PDCA problemų sprendimo būdas, kuris taikomas siekiant pašalinti efektyvaus mokymosi kliūtis ir iškeliant konkrečius tikslus. Pasiteisinus šiam projektus, bus svarstoma, kaip šią patirtį pritaikyti daugiau mokyklų, ir galbūt apmokyti mokinius ir mokytojų daugiau Lean metodų.

„Lean LT“ komanda bendruomenės narius taip pat informavo, kad dar daugiau galimybių išgirsti naudingos patirties iš geriausių bendrovių Lietuvoje ir užsienyje bus galima atvykus į „Lean’20 forumą“, kuris įvyks kovo 26 d. (Litexpo, Vilniuje).

Daugiau įspūdžių galite pamatyti prisijungę prie Lean bendruomenės profilio Facebooke.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.