Škotų filosofas Thomas Reid yra žinomas kaip sveiko proto filosofijos pradininkas (common sense pilosophy). Jis ne tik prieštaravo kitiems garsiems to meto filosofams, kalbėjusiems apie idealizmą, tokiems kaip Descartes, Locke, Berkeley, and Hume, bet panašu, kad ir pirmasis ištarė tai, ką šiandien kartojame mes, kalbėdami apie pelningumą.
“A chain is no stronger than its weakest link“ pasakė jis dar 1786 metais.
Prabėgus 200 metų, Eliyahu M. Goldratt prie sparnuotos Reid’o frazės prideda: “A chain is only as strong as its weakest link. In business operations where each process involves a series of steps, the slowest step controls the pace of the whole flow of the process.”
Ir taip gimsta TOC (Theory of Constraints), apribojimų teorija, kurios centre – lėčiausias proceso žingsnelis, kurį dažnai dar girdime vadinamą butelio kakliuku. Jį atradus, galime pasirinkti du kelius:
Surasti tą apribojantį žingsnelį atrodo taip akivaizdu! Tačiau, kaip taisyklė, ne visos organizacijos atranda, kad norint įžvelgti apribojantį žingsnį, reikia gebėti fokusuotis į konkretų tašką, nes fokusavimas visur – fokusavimasis į niekur.
Todėl norime pasidžiaugti, kad nuo šių metų pradžios, prie „Nortus“ komandos prisijungė verslo praktikas, daugiau nei 20 metų vadovavęs gamybinėms įmonėms, kurio dėka teikiame ir naująją paslaugą – pelningumo didinimo įrankius, taikant praktikoje patikrintus ir išbandytus metodus.
Ilgametė Rimo Damanskio patirtis, sėkmės ir nesėkmės, realūs darbai, vadovaujanti patirtis ir aiškaus tikslo siekimas galiausiai tapo vertingomis pamokomis, padedančiomis organizacijoms siekti pagrindinio visų norimo tikslo – uždirbti daugiau.