02.24

Startavo nauja paslauga – Apribojimų teorija

Škotų filosofas Thomas Reid yra žinomas kaip sveiko proto filosofijos pradininkas (common sense pilosophy). Jis ne tik prieštaravo kitiems garsiems to meto filosofams, kalbėjusiems apie idealizmą, tokiems kaip Descartes, Locke, Berkeley, and Hume, bet panašu, kad ir pirmasis ištarė tai, ką šiandien kartojame mes, kalbėdami apie pelningumą.

“A chain is no stronger than its weakest link“ pasakė jis dar 1786 metais.

„A chain is no stronger than its weakest link.“

Thomas Reid

Prabėgus 200 metų, Eliyahu M. Goldratt prie sparnuotos Reid’o frazės prideda: “A chain is only as strong as its weakest link. In business operations where each process involves a series of steps, the slowest step controls the pace of the whole flow of the process.”

Ir taip gimsta TOC (Theory of Constraints), apribojimų teorija, kurios centre – lėčiausias proceso žingsnelis, kurį dažnai dar girdime vadinamą butelio kakliuku. Jį atradus, galime pasirinkti du kelius:

  1. Sulėtinti visus kitus žingsnius, kad jų greitis neviršytų mūsų lėtojo ir mus apribojančiojo žingsnelio.
  2. Pagreitinti apribojantį žingsnelį ir praplėsti apribojimą naudojant apribojimų teorijos įrankius. Pagreitėjęs žingsnelis galiausiai pasieks tokį tašką, kad nebebus lėčiausias procese, taigi nustos būti jus apribojančiu žingsniu. Tačiau tokiu taps kažkuris kitas. Šioje vietoje ciklas prasidės iš naujo.

Surasti tą apribojantį žingsnelį atrodo taip akivaizdu! Tačiau, kaip taisyklė, ne visos organizacijos atranda, kad norint įžvelgti apribojantį žingsnį, reikia gebėti fokusuotis į konkretų tašką, nes fokusavimas visur – fokusavimasis į niekur.

„Focusing on everything is synonymous with not focusing on anything.“

Eliyahu M. Goldratt

Todėl norime pasidžiaugti, kad nuo šių metų pradžios, prie „Nortus“ komandos prisijungė verslo praktikas, daugiau nei 20  metų vadovavęs gamybinėms įmonėms, kurio dėka teikiame ir naująją paslaugą – pelningumo didinimo įrankius, taikant praktikoje patikrintus ir išbandytus metodus.

Ilgametė Rimo Damanskio patirtis, sėkmės ir nesėkmės, realūs darbai, vadovaujanti patirtis ir aiškaus tikslo siekimas galiausiai tapo vertingomis pamokomis, padedančiomis organizacijoms siekti pagrindinio visų norimo tikslo – uždirbti daugiau.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.