05.23

Specialistai iš viso pasaulio įvertino akademikų ir verslininkų bendradarbiavimo svarbą

Balandžio pabaigoje Baltarusijos sostinėje Minske vyko akademinę bendruomenę, verslo konsultantus ir verslininkus iš visos Europos bei kitų šalių sujungianti konferencija „Sėkmę lemiančios šiuolaikinės technologijos greitai besikeičiančioje aplinkoje“ (angl. Contemporary Technologies for Success in Fast Changing Environment). Baltijos verslo vystymo asociacijos (angl. Baltic Management Development Association – BMDA) surengtoje 14-oje metinėje konferencijoje pirmą kartą  žiniomis apie efektyvų verslo procesų valdymą dalinosi ir „Lean.lt“ komanda.

Tarptautinė konferencija truko net tris dienas, per kurias buvo sujungtos akademinio pasaulio, konsultantų ir verslo atstovų žinios, patirtys bei ieškoma efektyviausių ir drąsiausių verslo valdymo sprendimų. Universitetuose vykdomos aktyvios veiklos pristatymas susirinkusiems renginio svečiams parodė, koks svarbus akademinės bendruomenės ir verslo bendradarbiavimas. Akademikų rengiami tyrimai ir analizės atskleidžia šiuolaikinius potencialių klientų poreikius, tokius kaip noras būti išgirstiems bei tam tikra forma dalyvauti kūrybos procesuose. Šios tyrimais pagrįstos įžvalgos gali būti itin vertingos verslininkams, kurie turi planų plėsti rinkas bei į kasdienes veiklas aktyviau įtraukti savo vartotojus ar klientus. Įvairius universitetus atstovavę rektoriai bei profesoriai kėlė klausimus, kokių specialistų labiausiai reikia šiuolaikiniam verslui. Nemažai dėmesio skirta efektyvesniam studijų programų sudarymui. Akademinės bendruomenės atstovai išsakė siekį rengti tokias programas, kurios atitiktų darbdavių poreikius ir rinkai galėtų pasiūlyti paklausius, kokybiškas žinias turinčius specialistus.

Renginio metu taip pat išryškėjo pasaulinė verslo valdymo sistemų tendencija – jos vis dažniau integruojamos tarpusavyje. Kelių didelių IT įmonių atstovai pasidalino savo patirtimi apie verslo valdymo programų kūrimą bei pastebėjo, kad tarp pagrindinių poreikių nuolat atsiduria noras tarpusavyje derinti kelias skirtingas sistemas. Anot „Lean.lt“ vadovo Vido Petraičio, tokia tendencija pastebima ir Lietuvoje. „Yra ne viena verslo valdymo sistema, tačiau joms šiandien keliamas reikalavimas yra bendras – lankstumas. Tiek kokybės vadybos, tiek procesų valdymo sistemos turi būti sukurtos ir suderintos tarpusavyje taip, kad kiekvienu konkrečiu atveju gebėtų atnešti maksimaliai gerus rezultatus. Viso to nepavyks pasiekti, jei nebus sutvarkyti įmonės veiklos procesai, kurie ir kuria didžiausią vertę klientui“, – pasakoja V. Petraitis.

Konferencijoje ne kartą išsakyta mintis, kad pokyčiai tampa konstanta, todėl šiuolaikinio verslo lyderiams būtina susipažinti su įvairiomis verslo valdymo galimybėmis. Konferencijoje iškirtinai pabrėžtas organizacijos lyderio vaidmuo. Lyderystė visose organizacijose tampa augimo sąlyga ir esme, todėl jis turi kurti tokią aplinką, kurioje nuolat tobulėti galėtų visi organizacijos nariai, o klientas gautų maksimalią vertę. Kaip vienas iš kelių kurti pokyčiams palankią aplinką pristatyta ir Lean verslo procesų valdymo sistema. Pagrindiniu „Lean.lt“ komandos pranešimo akcentu tapo žinia, kad į Lean metodus reikia žiūrėti kaip į bendrą sistemą, kuri veikdama sklandžiai, parodo esmines problemas, nuokrypius ir padeda surasti geriausius būdus, kaip sparčiai visa tai išspręsti. Būtent šiuo tikslu skatinama įtraukti visus organizacijų darbuotojus, kurie išmoksta patys pamatyti ir spręsti problemas. Taip kuriama Lean kultūra, kuri leidžia įmonėms dirbti daug efektyviau šiuolaikinėje besikeičiančioje aplinkoje.

Šių metų konferenciją vainikavo apsilankymai penkiose geriausias verslo valdymo praktikas įgyvendinančiose įmonėse. „Lean.lt“ komanda aplankė vieną didžiausių garažo vartus gaminančių įmonių „Alutech“. Pradėjusi veiklą kaip nedidelė žaliuzių gamintoja, šiuo metu novatoriška įmonė gerąsias verslo valdymo praktikas įgyvendina savo atstovybėse 65 šalyse bei keturiuose fabrikuose, kurių vienas įkurtas ir Vokietijoje. Bendrovėje įgyvendinamos mišrios verslo ir procesų valdymo sistemos, daug dėmesio skiriama automatizavimui, modernioms gamybos linijoms bei palaikomi aukšti kokybės standartai.

Jau daugiau nei dešimtmetį šį renginį organizuoja Baltijos verslo vystymo asociacija (BMDA), kuri siekia sujungti Rytų ir Vakarų verslo valdymo profesionalų žinias. Asociacija šiuo metu jungia 70 narių iš 24 skirtingų šalių, tarp kurių yra ne tik Europos lyderės, tačiau ir JAV, D. Britanija bei Lietuva.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.