10.24

„RPA mūsų įmonėje nepasiteisino ir neatsipirko”. Jeigu ir jums yra tekę išgirsti tokį sakinį, jums bus įdomu skaityti toliau, nes šiandien nutarėme panagrinėti, kodėl RPA – bene paprasčiausiai ir plačiausiai pritaikomas skaitmeninis įrankis pasaulyje – kartais gali ir nepasiteisinti.

🤖 RPA (robotic process automation) – kol kas populiariausias organizacijų IT įrankis, nukreiptas į efektyvumo didinimą ir nuostolių mažinimą. Jo dėka galima sumažinti pasikartojančių ir monotoniškų užduočių kiekį, taip sutaupant daug brangaus darbuotojų laiko, jį nukreipiant daugiau vertės kuriantiems veiksmams atlikti.

Tačiau visgi, RPA gali ir neprigyti. To išvengsite, jei iš anksto susipažinsite ir pasiruošite pagrindinėms klaidoms, kurios gali užkirsti kelią efektyviausiam RPA galimybių išnaudojimui. ✅

❌ Netinkamų procesų pasirinkimas: dažnai pasitaiko klaida, kai pasirenkami netinkami procesai automatizavimui. Ne visi procesai tinka RPA, o pernelyg sudėtingų ar dažnai besikeičiančių procesų pasirinkimas gali sukelti nesusipratimus ir padidinti išlaidas.

❌ Neteisingas pokyčių valdymas: vienas iš RPA įrankių privalumų yra tas, kad jo diegimas nėra sunkus, be to, jis prisitaiko prie esamų organizacijos procesų bei IT sistemų, tačiau būtent dėl šių savybių robotai tampa trapūs. Pasikeitus procesui, robotai tampa nenaudingi, todėl mes visuomet patariame – pirmiausias žingnis turėtų būti proceso tvarkymas, o tada RPA.

 ❌ Darbuotojų dalyvavimo trūkumas: darbuotojų pasipriešinimas dėl darbo praradimo baimės arba nepakankamas darbuotojų įtraukimas RPA diegimo procese gali būti sėkmės kliūtimi. Nepavykus išaiškinti RPA naudos arba imtis procesus robotizuoti be darbuotojų žinios gali baigtis roboto ir darbuotojo konkurencija, kuri galiausiai procesui tiesiog pakenks, o investicijos nueis perniek. 

RPA – efektyviausias skaitmeninis nuostolių mažinimo įrankis, o jį naudojant teisingai ir iš anksto užkirtus kelią galimoms klaidoms, galite gerokai sumažinti patį skaudžiausią iš nuostolių – žmogiškojo potencialo švaistymą. Tad jeigu jau svajojate, bet dar abejojate – susisiekite! 🤝 🎉

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.