🤖 RPA (robotic process automation) – kol kas populiariausias organizacijų IT įrankis, nukreiptas į efektyvumo didinimą ir nuostolių mažinimą. Jo dėka galima sumažinti pasikartojančių ir monotoniškų užduočių kiekį, taip sutaupant daug brangaus darbuotojų laiko, jį nukreipiant daugiau vertės kuriantiems veiksmams atlikti.
Tačiau visgi, RPA gali ir neprigyti. To išvengsite, jei iš anksto susipažinsite ir pasiruošite pagrindinėms klaidoms, kurios gali užkirsti kelią efektyviausiam RPA galimybių išnaudojimui. ✅
❌ Netinkamų procesų pasirinkimas: dažnai pasitaiko klaida, kai pasirenkami netinkami procesai automatizavimui. Ne visi procesai tinka RPA, o pernelyg sudėtingų ar dažnai besikeičiančių procesų pasirinkimas gali sukelti nesusipratimus ir padidinti išlaidas.
❌ Neteisingas pokyčių valdymas: vienas iš RPA įrankių privalumų yra tas, kad jo diegimas nėra sunkus, be to, jis prisitaiko prie esamų organizacijos procesų bei IT sistemų, tačiau būtent dėl šių savybių robotai tampa trapūs. Pasikeitus procesui, robotai tampa nenaudingi, todėl mes visuomet patariame – pirmiausias žingnis turėtų būti proceso tvarkymas, o tada RPA.
❌ Darbuotojų dalyvavimo trūkumas: darbuotojų pasipriešinimas dėl darbo praradimo baimės arba nepakankamas darbuotojų įtraukimas RPA diegimo procese gali būti sėkmės kliūtimi. Nepavykus išaiškinti RPA naudos arba imtis procesus robotizuoti be darbuotojų žinios gali baigtis roboto ir darbuotojo konkurencija, kuri galiausiai procesui tiesiog pakenks, o investicijos nueis perniek.
RPA – efektyviausias skaitmeninis nuostolių mažinimo įrankis, o jį naudojant teisingai ir iš anksto užkirtus kelią galimoms klaidoms, galite gerokai sumažinti patį skaudžiausią iš nuostolių – žmogiškojo potencialo švaistymą. Tad jeigu jau svajojate, bet dar abejojate – susisiekite! 🤝 🎉