07.31

Pirmosios darbo dienos „Girteka Logistics“: mikroklimatas paremtas trimis taisyklėmis

Rasa Dževeckytė/ Verslo Žinios

Kastyčiui Marcinkevičiui, transporto ir logistikos bendrovės „Girteka Logistics“ vadybininkui, smagiausia darbe – ateiti į darbą gerokai anksčiau už visus ir pajausti, kaip įsibėgėja diena nuo Lietuvos iki Vakarų Europos.

Prieš kelerius metus Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje įgijęs turizmo industrijų bakalauro laipsnį, p. Marcinkevičius pagal specialybę niekada nedirbo. Toliau tęsti studijas turizmo srityje ar ieškotis darbo pagal specialybę jaunas specialistas nenorėjo.

„Deja, bet studijų metu nusivyliau savo pasirinkimu, bakalauro studijas užbaigiau, tačiau savo ateities su turizmu sieti nenorėjau“, – sako jis. Padėjęs diplomą į stalčių jis nuėjo dirbti klientų aptarnavimo vadybininku, bet ir ten neatradęs savęs toliau karjerą tęsė tarptautinių siuntų pristatymo srityje. Tai buvo jo pirmoji pažintis su logistika ir pamokos, kurias šiuo metu sėkmingai tęsia transporto ir logistikos bendrovėje „Girteka Logistics“. Dėmesį į šį darbdavį patraukė draugė, kuri tuo metu dirbo įmonėje ir paragino išsiųsti savo gyvenimo aprašymą (CV).

Stiprybes pamatė kitoje srityje

„Pasidomėjau įmone, jos istorija, taip, kaip ji dirba, kaip greitai plečiasi, kokia įmonės ateities vizija. Mane ši informacija sužavėjo, todėl sekantis mano žingsnis buvo eiti į darbo paieškos portalus ir ieškoti „Girtekos“ darbo pasiūlymų. Nesunkiai radau, išsiunčiau CV ir po kelių dienų sulaukiau kvietimo į darbo pokalbį. Labiausiai jaudinausi, kad neturiu darbo patirties ir išsilavinimo šioje srityje, tačiau jau pirmojo pokalbio metu supratau, kad tai nėra svarbiausia. Pirmasis susitikimas truko gana ilgai – iki dviejų valandų, bet tikrai nepailgo. Jo metu teko atlikti netgi kelis testus. Vienas iš jų – reakcijos testas, kaip greitai galiu susidoroti su užduotimi. Gavau lapą su daug skaičių, kurie buvo suskirstyti į penkis stulpelius ir, pvz., per minutę kiekviename stulpelyje turėjau pažymėti visus trejetukus. Tai buvo gana linksmas testas, kurio metu buvo smagu ir pačiam sužinoti, koks greitas ir pastabus esu“, – prisiminęs šypsosi p. Kastytis.

Po pirmojo susitikimo jis dar turėjo atlikti asmenybės testą internete, po kurio atlikimo gavo gana išsamų grįžtamąjį ryšį apie savo asmenines savybes.

„Tai netgi padėjo apsispręsti, ar esu teisingame kelyje, nes testas taip pat nurodė, kuriose srityje turiu potencialo, kur yra mano stiprybės“, – sako ji. Profesionali atranka kėlė Kastyčio susižavėjimą darbdaviu ir norą įsidarbinti. Po antrojo sutikimo su vadovais p. Marcinkevičius gavo pasiūlymą dirbti kiek kitoje srityje nei aplikavo, nes atrankos metu darbdavys pastebėjo, jog Kastytis geriau tiktų kitai pozicijai.

Bendrovėje „Girteka“ su klientais dirbantys vadybininkai skirstomi į du tipus – tai aktyviai ieškantys naujų klientų ir dirbantys su esamais. Būtent tai, kad Kastyčiui pagal jo asmenybę labiau tiktų pasyvesnis darbas ir gerų santykių su esamais klientais puoselėjimas, jam buvo pasiūlyta tapti šios srities vadybininku.

Nebuvo juokų darbas

„Pirmąją darbo dieną mano akyse tikrai buvo plačios. Kadangi į darbą mėgstu ateiti anksčiau, tai ir pirmąjį kartą pirmiausia nustebino didelis biuras, o, kai pradėjo rinktis žmonės, ir tai, kad kiek daug čia jų dirba. Netrukus prie manęs priėjęs kolega pasisiūlė padėti, supažindino su pagrindiniais dalykais, draugiškai ir neformaliai bendravome, o po kelių dienų paaiškėjo, kad jis yra tiesioginis mano vadovas. Tai leido suprasti, kokia šilta yra darbo atmosfera“, – prisimena jis.

Pirmąjį mėnesį p. Marcinkevičius turėjo kolegę mentorę, kuri padėjo perprasti naujo darbo specifiką. „Labai džiaugiuosi, kad mane apmokė per maždaug savaitę, leido bandyti pačiam ir stebėjo, kaip man sekasi. Galėjau mokytis ir tobulėti“, – sako jis.

Kasdieninis Kastyčio darbas – nuolatinis bendravimas su klientais iš visos Europos el. paštu ir telefonu. Gavus užklausą toliau seka komunikacija su kitais įmonės skyriais ir kaip įmanoma greičiau duodamas atsakymas klientui. Kastytis šiuo metu dirba su 5-6 nuolatiniais klientais ir turi dar kelis ne tokius aktyvius klientus iš Vakarų Europos.

„Kiekvienas darbuotojas turi nusistatyti savo tikslus, kuriuos ketiname pasiekti. Susipažinęs su darbo specifika maniau, kad viskas čia yra lengva ir kai vadovas pamatė mano planus, jis juos gana ženkliai sumažino. Vienintelė priežastis, kodėl mano tikslus sumažino, tai įdirbio nebuvimas, tačiau laikui bėgant savo pradžioje užsibrėžtą kartelę aš tikrai pasieksiu“, – dėsto naujokas.

Pavyzdžiui, iš anksto numatoma, kiek laiko su klientais reiktų prakalbėti telefonu. Todėl per mėnesį prakalbėti tris valandas Kastyčiui atrodė juokų darbas.

Visi ta pačia kryptimi

Paklaustas, kuo įmonės kultūra išsiskiria iš kitų bendrovių, kuriose teko dirbti, p. Marcinkevičius, pirmiausia įvardija gilias tradicijas.

„Bendrovės mikroklimatas yra paremtas trim pagrindinėm mūsų taisyklėmis: Think. Act. Lead, t.y. galvok, veik ir lyderiauk. Šios taisyklės lemia kolektyvo santykius, darbo našumą, požiūrį į darbą. Darbuotojai žino kryptį, bet nėra palikti likimo valiai, į mus yra labai daug investuojama ir tai padeda pasiekti tiek asmeninius, tiek bendrovės tikslus“, – pasakoja naujokas.

Anot jo, transporto sektoriuje egzistuoja daug įvairių faktorių, jie sukelia įvairias darbines situacijas, kurias reikia spręsti greitai ir profesionaliai. „Kažin ar tai pavyktų padaryti sklandžiai, jeigu neegzistuotų geras mikroklimatas organizacijos viduje. Dėka visų mokymų ir dėmesio, motyvacija išlieka tikrai aukšta“, – sako p. Marcinkevičius.

Anot jo, organizacija investuoja į tokius darbuotojų mokymus kaip streso valdymas, efektyvus bendravimas telefonu ir t.t.

„Gerą atmosferą darbe kuria ir įvairios tradicijos, renginiai. Tradicinės vasaros šventės metu vyksta naujokų krikštynos, kurių metu ir aš jau tapau pilnaverčiu kolektyvo nariu. Krikštijomės su kūno dažais ir putų šou, buvo labai linksma“, – prisimena jis.

Tačiau smagiausia jam darbe – ateiti į darbą anksčiau už visus.

Grįžtamasis ryšys – irgi motyvacija

Bendrovėje taip pat veikia „Lean“ sistema, kurios dėka kiekvienas darbuotojas gali tobulinti darbinius procesus.

„Manau, kad netgi ši sistema prisideda prie gero mikroklimato, nes vos tik pamačius netobulus dalykus, kolegos yra suinteresuoti juos įvardinti ir spręsti. Tai užkerta kelią kartotis kasdieninėms problemoms ir kauptis kažkokioms blogoms emocijoms“, – sako p. Marcinkevičius.

Naujokui ypač patinka „Asaichi“ susitikimų sistema, į kurią yra įtraukiami visi vadybininkai.

„Išvertus šį žodį iš kinų kalbos, tai yra pirmasis darbas ryte, todėl kiekvieną rytą susirenkame ir gvildename vakar dienos problemas, įvardijame naujas. Taip pat yra „Asaichi“ susitikimai su vadovais. Kiekvienas darbuotojas gali nusistatyti, kiek susitikimų su vadovu jam per savaitę reikia. Man užtenka vieno susitikimo per savaitę, kuris trunka valandą ir per šį laiką su vadovu aptariame konkrečiai mano darbinę situaciją. Tai veikia kaip stipri motyvacija, nes visada gauni iš vadovo grįžtamąjį ryšį, ar gerai susitvarkei su buvusiomis problemomis, sulauki patarimų ir pan.

Paklaustas, kas jį darbe dar motyvuoja, Kastytis įvardija ne tik grįžtamąjį ryšį iš kolegų ir vadovų, bet ir iš klientų. „Kai gauni iš kliento „supermeno“ nuotrauką el. paštu ir padėką už gerai atliktą darbą, tai negali nemotyvuoti“, – šypsosi pašnekovas. Naujokas taip pat nekantrauja pirmųjų vizitų pas klientus, esančius įvairiose Vakarų Europos šalyse

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.