„Lean LT” tapo „NORTUS”

close
Išjungti
07.15

Pažintis su Lean sistema Lenkijoje davė praktinės naudos

Birželio mėnesį „Lean.lt“ praktikai dalyvavo svarbiausiame Lean renginyje Centrinėje ir Rytų Europoje – 14 – toje konferencijoje „Lean management conference for manufacturing and services“ Vroclave, Lenkijoje.  Kasmet konferencija pritraukia apie 400 dalyvių, kurių kone trečdalis – vietos ar tarptautinių organizacijų aukščiausio lygio vadovai. Konferencijoje pranešimus skaitė pasaulinio lygio Lean ekspertai, knygų autoriai, buvo pristatyti Lean taikymo pavyzdžiai įvairių sektorių įmonėse, taip pat buvo organizuojami vizitai į stambių tarptautinių korporacijų padalinius Lenkijoje bei iš arčiau supažindinama, kaip juose veikia Lean sistema.

Vienas pagrindinių pranešėjų – profesorius Daniel Jones, žinomos knygos„The Machine that Changed the World“ bendraautorius, būtent jis prieš 25 metus pritaikė terminą „Lean“ Toyota kompanijoje  gimusiai sistemai pavadinti. Konferencijoje pranešimus taip pat skaitė ir kiti įtakingi Lean srities profesionalai: Michael Ballé, Shingo apdovanojimą pelniusių bestselerių „The Gold Mine“ bei „The Lean Manager“ autorius; Mark Reich, bene labiausiai prisidėjęs prie Lean taikymo plėtros nuo gamybos iki ligoninių, mokyklų, ne pelno siekiančių organizacijų; Mark Hamel, daugiau kaip dešimtmetį padedantis strateginiu ir techniniu lygmeniu sėkmingai diegti Lean sistemą aeronautikos, gynybos, automobilių, statybų, verslo, chemijos ir kitose srityse; Stephen Parry lektorius Masačiusetso technologijų institute, Astono bei kitose prestižinėse verslo bei vadybos aukštosiose mokyklose; Ian Glenday, Shingo apdovanojimą gavusios knygos „Lean/RFS: putting the pieces together” autorius. Pasak „Lean.lt“ atstovų, konferencija buvo ypač naudinga tuo, jog daug dėmesio buvo skiriama ne gamybai, bet procesų efektyvumui ligoninėse, bankuose, aptarnavimo bei valstybiniuose sektoriuose. Buvo nagrinėjama, kaip efektyviausiai sudaryti Lean diegimo komandą, organizuoti ir vykdyti Kaizen sesijas, kaip Kaizen sesijos prisideda siekiant strateginių organizacijos tikslų, vyko mokymai, kokius metodus tikslinga naudoti, kai įprastas procesų optimizavimas neduoda laukiamų rezultatų ir kt.

Konferencijoje buvo pristatyta formulė, padedanti diegiant Lean sistemą apskaičiuoti galimą idėjų skaičių, rekomenduojamą Lean sistemos palaikymo komandos dydį bei reikalingą proceso vertės analizės dažnumą. Taip pat buvo pateiktas algoritmas, skirtas veiksmingiausiam Lean metodui pasirinkti konkrečioje situacijoje. Pasak „Lean.lt“ atstovų, konferencija buvo vertinga praktiniu atžvilgiu, nes nauja informacija bei parsivežtos idėjos gali būti taikomos ir Lietuvos įmonėse.

„Lean.lt“ praktikai lankėsi „Toyota Motor Manufacturing Poland“  Vakarų Lenkijoje, Valbžyche. Tai pirmoji Toyota gamykla Rytų Europoje, veikianti nuo 2002 m. Gamyklos veikla grįsta visame pasaulyje galiojančiais Toyota gamybos ir Lean principais, siekiant užtikrinti aukščiausią kokybę bei efektyvumą. Čia kasmet pagaminama vidutiniškai 371 tūkst. 1.0 litro benzininių variklių, skirtų Toyota AYGO automobiliams Čekijoje, bei Toyta Yaris Prancūzijoje. Taip pat čia pagaminama per 720 tūkst. pavarų sistemų Toyota Auris bei Avensis modeliams, surenkamiems Didžiojoje Britanijoje, Toyota Auris ir Verso – Turkijoje, Toyota Corolla – Afrikoje bei Toyota AYGO automobiliams, surenkamiems Čekijoje. Šį darbą atlieka beveik 1700 darbuotojų.

Lean praktikai iš Lietuvos taip pat buvo  Švedų buitinės technikos gamintojų „Electrolux“ padalinyje Lenkijos pietuose, Svidnicoje. Anot „Lean.lt“ atstovų, vertinant Lean sistemos veikimą organizacijose Lenkijoje ir Lietuvoje esminių skirtumų nepastebėta, netgi priešingai – taikomi labai panašūs problemų sprendimo būdai. Susipažinimas iš vidaus, kaip kitose įmonėse veikia Lean sistema – ypač vertinga patirtis, nes vizitų metu galima palyginti, kokie sprendimai taikomi tam pačiam tikslui pasiekti.

Bendradarbiavimas, dalijimasis gerosiomis praktikomis ir patirtimi užtikrina nuolatinį įmonių, diegiančių Lean sistemą tobulėjimą, o kartu ir geresnius organizacijų, kuriose taikomi Lean metodai, efektyvumo rezultatus. Užsienyje Lean pritaikymo ne vien gamybiniame sektoriuje pavyzdžių pristatymas tampa įprastas ir dažnas. Lietuvoje vis daugiau valstybinio bei paslaugų sektoriaus organizacijų pradeda sėkmingai taikyti Lean sistemą savo veikloje, todėl panašios konferencijos duoda praktinės naudos, suteikia galimybę susipažinti su geraisiais Lean taikymo pavyzdžiais įvairių sektorių įmonėse. Tikimasi jog ateityje panašaus pobūdžio konferencijos, orientuotos į platesnes Lean taikymo sritis taps dažnos ir Lietuvoje.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.