„Lean LT” tapo „NORTUS”

close
Išjungti
05.30

Pažintis su „Lean“ ištakomis Japonijoje

„Lean.lt“ ekspertas V. Petraitis turėjo unikalią galimybę iš arti susipažinti su „Toyota“ gamybos sistema, tapusia „Lean“ vadybos pamatu. Kelionė į Japonijoje įsikūrusią „Toyota“ gamyklą – „Honsha“ rengiamos „Lean“ aukščiausio lygio vadovų ugdymo programos dalis.

„Metodikos ir filosofija, kuriomis vadovaujamės Lietuvoje lygiai taip pat efektyviai taikoma už tūkstančių kilometrų, vienoje pažangiausių pasaulio įmonių. Tai dar labiau sustiprino įsitikinimą, kad konsultuojamas įmones kasdien bandome nukreipti teisingu keliu“, – įspūdžiais dalinasi V. Petraitis.

Kelionės į „Lean“ gimtinę metu dalyviai taip pat galėjo tiesiogiai pasisemti patirties iš buvusių „Toyota“ vadovų atvirose diskusijose. Lietuvos įmonėse, kurias konsultuoja „Lean.lt“ ekspertai, taikomi tie patys principai kaip ir „Toyota“ korporacijoje, tačiau didelėse tarptautinėse organizacijose visa tai per dešimtmečius jau įskiepyta pačioje organizacinėje kultūroje. Aplankytame „Toyota“ filiale dirba 25000 darbuotojų iš kurių kiekvienas kasmet įgyvendina po 20 idėjų. Lietuvos įmonių praktikoje kol kas geriausias pasiektas rezultatas – keturios per metus įgyvendintos idėjos vienam žmogui. Tačiau reikia atsiminti, jog Japonijoje ši sistema taikoma ir nuolat tobulinama jau daugiau nei pusę amžiaus. Lietuvos įmonės turi daug erdvės tobulėjimui, o vadovaujantis gerosiomis praktikomis ir perimant ją iš pavyzdinių pasaulio organizacijų, tai padaryti kur kas lengviau.

Šių metų lapkritį suplanuota dar viena kelionė į „Toyota“ filialą Japonijoje, kur su „Lean“ ištakomis bus supažindintas kitas vadovų iš viso pasaulio kolektyvas.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.