„Lean LT” tapo „NORTUS”

close
Išjungti
04.01

Patarimai pagal OODA loop metodiką (Harvard Business School)

Lean LT įmonės vadovas Vidas Petraitis dalinasi patarimais pagal OODA loop metodiką, kurią Amerikos karo metu su Korėja sugalvojo John Boyd:

  • Suprask kas vyksta (praktiškai tai reiškia vidinių ir išorinių faktorių suvaldymą). Apie išorę nesiplėsiu, bet organizacijos viduje būtina išanalizuoti tokius duomenis: bandomąjį balansą už gruodį, sausį, vasarį;  atsargų senumo ataskaitą arba atsargų sąrašą su pavadinimais, pirkimo datomis, likučiais eurais; pirkėjų pradelsimų ataskaitas arba pirkėjų neapmokėtas sąskaitas su apmokėjimo data ir verte; skolų tiekėjams ataskaitą su pradelsimai arba skolų tiekėjams sąrašas su apmokėjimo data ir verte; įmonės bendrą struktūrą.
  • Sumodeliuok galimus scenarijus: kas bus jei pajamos taps pusinėmis ar nulinėmis, pirkėjai nemokės nuo rytojaus, jei bankas nutrauks sutartį arba nustos finansuoti, kiek turiu susigrąžinti pinigų, kad galėčiau ramiai miegoti ar gerai startuoti, kai viskas pradės gerėti. Ir nereikia jokio raketų mokslo: viską gali padaryti paprastas Excel.  
  • Nuspręsk, kurios strategijos laikysiesi – tai yra, pasirink prioritetines temas ir įgalink jas.
  • Visos parengtos temos turi būti valdomos rodikliais ir veiksmų planais, jos yra nuleidžiamos per visą organizaciją greitam veiksmų vykdymui ir visai kitokiai reakcijai ir dažnumui. Šiuo atveju iš esmės keičiasi veiklos modelis, rodikliai ir nutarimų įgyvendinimo greitis. Karo kambarys turi būti įgyvendintas visoje organizacijoje, kad visi aiškiai žinotų ką kalbėti, ką informuoti ir ką daryti, o dar svarbiau, kad padaryti.   
  • Nuolatos (pvz. kartą per dieną ar per savaitę) grįžk prie pirmojo punkto ir visus žingsniu kartok iš naujo. Vėl ir vėl.
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.