09.15

„Lean LT“ tapo „Nortus“: daugiau kompetencijų ir vertės klientams

„Lean LT“ tapo „Nortus“: daugiau kompetencijų ir vertės klientams

Nuo rugsėjo 15 dienos efektyvios vadybos praktikų bendrovė „Lean LT“ pradeda veikti naujuoju „Nortus“ vardu. Į naująjį veiklos etapą įmonė žengia teikdama daugiau paslaugų: visame pasaulyje pasiteisinusių Lean praktikų taikymą papildė tarptautinės problemų sprendimo, krizių valdymo, praktinių TWI (Training Within Industry) mokymų kompetencijos. Įmonės klientai vis aktyviau naudojasi „Value billing“ galimybe – mokėti tik už pasiektą rezultatą.

„Per devynerius veiklos metus tapome didžiausia efektyvios vadybos praktikų bendrove Baltijos šalyse. Veiklą pradėjome kaip Lean žinovai, perteikdami Lietuvos ir kaimyninių šalių įmonėms patirtį, gimusią japonų „Toyotoje“. Per tą laiką tapome ne tik „Toyotos“ vadovus vienijančios „Honsha.org“ oficialūs atstovai Vidurio ir Rytų Europoje, bet ir tarptautinio „TWI Institute“ bei „Air Academy Associates“ partneriai“, – pasakoja Vidas Petraitis, įmonės įkūrėjas ir vadovas.

V. Petraičio teigimu, „Nortus“ vardas pasirinktas žengiant į kokybiškai naują veiklos etapą, išplėtus paslaugų spektrą ir vis aktyviau veikiant tarptautinėje rinkoje. „Pavadinimas „Nortus“ kilo iš žodžių „Nord“ ir „North“ – lietuviškai „Šiaurė“. „Nortus“ reiškia aiškią kryptį į viršų, strategiją. Pasitelkdami pasiteisinusias verslo praktikas ir žinias, padedame kitoms įmonėms pasiekti aukščiausių tikslų. Pavadinimas „Nortus“ sukurtas toks, kad būtų lengvai suprantamas klientams ir partneriams bet kurioje šalyje“, – aiškina įmonės vadovas.

Imtis efektyvesnės vadybos paskatina ekonominiai iššūkiai

„Labiausiai profesionalių vadybos praktikų poreikį pajutome dabar, kai pandemija daugeliui įmonių iškėlė anksčiau nepatirtų iššūkių, – teigia V. Petraitis. – Greitai sukurti naują sprendimų priėmimo sistemą, perorientuoti įmonę į svarbiausius veiklos rodiklius, per trumpą laiką išmokyti kolektyvą veikti krizinėmis sąlygomis – paklausa šioms kompetencijoms pastarąjį pusmetį išaugo keletą kartų.“

Glaudžiai bendradarbiaujant su pasaulyje žinomomis organizacijomis ir analizuojant skirtingų industrijų veiklą, „Nortus“ padės įgyvendinti ne tik tradicines Lean praktikas, bet ir spręsti problemas, įsteigti „Karo kambarį“ krizės sąlygomis, taip pat organizuoti praktinių mokymų TWI programą. Pastaroji apima keletą modulių, numatančių greitą darbuotojų apmokymą (JI, Job Instructions), darbo santykių stiprinimą (JR, Job Relations) bei darbo procesų ir metodų tobulinimą (JM, Job Methods).

Populiarėja „Value billing“ principas – mokėti konsultantams už sukurtą vertę

Šiuo laikotarpiu, kai dauguma įmonių ieško būdų atremti pasaulinės pandemijos sukeltus iššūkius, didžiausio susidomėjimo sulaukė „Value billing“ principas. Jis numato, kad pirmiausia pati organizacija įvardina jai aktualiausias problemas, per keletą dienų jos veikla detaliai išanalizuojama, po to operatyviai parengiamas veiklos tobulinimo planas ir apibrėžiamas finansinis jo įgyvendinimo rezultatas. O tada „Nortus“ ekspertai keletą savaičių ar mėnesių kone „apsigyvena“ organizacijoje ir kartu su jos kolektyvu padeda pasiekti numatytų tikslų. Sąskaita už paslaugą klientams pateikiama priklausomai nuo pasiektų rezultatų.

Pasak V. Petraičio, taikyti efektyvios vadybos praktikas jau padėta daugiau kaip 200 įmonių, o veiklos geografija siekia ne tik Lietuvą, bet ir Latviją, Baltarusiją, Ukrainą ir Rusiją. Aktyviausiai „Nortus“ kompetencijomis naudojasi gamybos, prekybos, transporto, paslaugų ir kitų sričių įmonės. Lietuvoje įmonės paslaugomis naudojasi tokios savo sričių rinkos lyderės kaip „Girteka“, koncerno SBA bei „Vičiūnų“ grupės įmonės, „Baltik vairas“, taip pat „Lidskoje pivo“ (Baltarusijoje), „Latvijas balzams“ (Latvijoje), „Miasnickij riad“ bei „Komandor“ (Rusijoje) ir kt.

2011 m. pradžioje įmonę įsteigė ir jai vadovauja Vidas Petraitis. „Nortus“ valdybą sudaro patyrę verslininkai Peras Molleris (Per Moller) (pirmininkas), Prof. Algimantas Markauskas, Vidas Petraitis.

Daugiau informacijos:

Elektroniniu paštu info@nortus.eu, Mobiliuoju telefonu +370 620 56239

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.