„Lean LT” tapo „NORTUS”

close
Išjungti
12.31

Lean.lt įvertino geriausius 2014 m. Kaizen pasiūlymus Lietuvoje

2014 m. viduryje Lean.lt komanda suskaičiavo, kad organizacijose, su kuriomis jie dirba, jau įgyvendinta per 5000 darbuotojų idėjų. Tai reiškia, kad tūkstančiais smulkių patobulinimų darbuotojai pagerino įmonės darbą, padarė jį saugesnį, užtikrino kokybišką rezultatą ar padėjo sutaupyti. Be jokios abejonės, tarp tokio didelio skaičiaus idėjų turi būti keletas išskirtinai originalių, netikėtai paprastai įgyvendintų, stebinančiai kūrybiškų ir duodančių ypatingą naudą.

Siekdama tai išsiaiškinti Lean.lt komanda pakvietė visas organizacijas išrinkti geriausią 2014 m. įgyvendintą Kaizen pasiūlymą. Tai puiki galimybė metų pabaigoje stabtelti, apžvelgti pasiekimus, padėkoti darbuotojams už jų idėjas ir pastangas nuolatos tobulinti savo veiklą. O kad būtų įdomiau, pasiūlė pasivaržyti tarpusavyje ir iš visų pateiktų idėjų išrinkti „Metų Kaizen“, t.y. patį geriausią Lietuvoje įgyvendintą patobulinimą. Laimėtojams buvo pažadėtas solidus prizas.

13 organizacijų peržvelgę savo patobulinimus pateikė geriausias Kaizen idėjas konkursui. Organizacijos stengėsi pabrėžti idėjų teikiamą naudą, o pagal skirtingą veiklos pobūdį jų buvo įvairių: pvz. darbuotojo pasiūlyto ekonomiškesnio produkto supakavimo dėka per metus sutaupomos 10 automašinų pervežimo išlaidos. Ir tai įgyvendinta be jokių investicijų! O ar žinojote, kad Lietuvoje per metus vidutiniškai būna 112-123 darbo dienos, kai sninga arba lyja? Štai vienoje organizacijoje lauko darbams naudojama jautri technika, kuri tokiomis sąlygomis negali būti eksploatuojama. Dėl to kilo idėja pagaminti apsaugą įrangai, kad dėl prastų oro sąlygų neprailgėtų užsakymo vykdymo laikas, o darbuotojams netektų nuobodžiauti ir laukti geresnių orų. Kitoje organizacijoje darbuotojai pasiūlius pakeisti detalių dažymo technologiją per metus bus sutaupoma medžiagų net už 300.000 Lt! Pateikta konkursui medžiaga patvirtino, kad darbuotojai turi kompetencijos ir žinių, bei supranta organizacijos procesus ir poreikius.

„Visi pateikti Kaizen buvo puikūs pavyzdžiai, o kai kurie jų buvo ypač originaliai pristatyti. Ar galite patikėti, kad darbuotojas net nepajunta, jog daug kartų per dieną kilnodamas nesunkią dėžutę nepatogiai įrengtoje darbo vietoje jis per metus perkelia 630 t svorį! Įspūdinga, jei dar įsivaizduoji, kad tiek sveria 10 JAV kariuomenės tankų „Abrahams“!“, sako Vidas Petraitis, Lean.lt vadovas. „Tokie pavyzdžiai parodo, kad ir nuostolius ir rezultatą kartais reikia pažvelgti kitu kampu, mokėti jį įvertinti ir pasidžiaugti“.

Iš Lean.lt ekspertų sudaryta komisija vertino idėjas pagal investicijos dydį, įgyvendinimo laiką, autoriaus dalyvavimą, kiek plačiai idėja buvo pritaikyta ir kokią naudą ji atnešė. Nuspręsti buvo nelengva, bet nugalėtojas tegali būti vienas! Pirmąsias 3 vietas tarpusavyje skyrė tik dešimtosios balo dalys.

2014 „Metų Kaizen“ buvo paskelbtas UAB „Miko ir Tado leidyklos“ spaustuvės įgyvendintas patobulinimas, leidžiantis nedelsiant pastebėti pakuotės sumaišymą, nes iškirstos dėžutės kraštelis pagal rūšį pradėtas ženklinti skirtingomis spalvomis.

Po apdovanojimo ir pasveikinimo šio Kaizen autoriai prisipažino, jog idėja nelengvai skynėsi kelią. Teko įtikinėti kolegas išbandyti naują metodą, nes buvo abejojančių jo veikimu ir nauda. Bet įtikėjusių savo idėja darbuotojų pastangos atsipirko su kaupu – patobulinimas šiuo metu jau taikomas net 60% įmonės produkcijos. Jis leidžia ne tik išvengti klaidų ir su jomis susijusio perkrovimo bei perrūšiavimo, tiekiant gaminius savo klientams, bet užtikrinti ir maisto saugą pakuotėms, naudojamoms kūdikių maistą ir vaistus gaminančiose įmonėse. Vos vienos neteisingos dėžutės panaudojimas gali kelti pavojų alergiškų žmonių sveikatai ar net gyvybei.

Už šį patobulinimą UAB „Miko ir Tado leidyklos“ spaustuvės komandai buvo įteikta „Metų Kaizen“ taurė ir 1000 Lt vertės dovanų čekis pramogoms. Juk taip svarbu atšvęsti darbą ir rezultatus su kolegomis!

Lean.lt komanda pažadėjo, kad 2015 m. pabaigoje vėl bus renkamas „Metų Kaizen“. Neapsiribojant tuo, organizacijos galės varžytis ir kitose kategorijose, taip įvertindamos ir padėkodamos savo darbuotojams už įsitraukimą, pastangas ir pasiekimus.

„Juk svarbiausia, kad organizacija įtrauktų savo darbuotojus į nuolatinį tobulėjimą. O kai jie tai darys su aistra ir energija, rezultatai bus puikūs“, sako Vidas Petraitis.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.