10.18

„Lean“ atstovai konferencijoje „Verslo procesų valdymo praktika“

Šiemet jau ketvirtą kartą Vilniuje vyksianti konferencija  „Verslo procesų valdymo praktika“ – puiki vieta įsitikinti, jog Lietuvoje susidariusi verslo procesų valdymo profesionalų bendruomenė vis labiau plečiasi ir tobulėja. Svarbu tai, jog Lietuvos procesų valdymo patirtis vertinama ir pasauliniu mastu bei sulaukia tarptautinės bendruomenės susidomėjimo. Į konferenciją kasmet kviečiami kompetentingiausi savo sričių ekspertai iš Lietuvos bei užsienio kompanijų. Pirmojoje konferencijoje, vykusioje 2010 m., sulaukta 111 dalyvių, o 2012 m. – dalyvių skaičius išaugo iki 254, tarp kurių buvo ir du „Lean“ vadybos atstovai – įmonės „Honsha“ partneris Baltijos šalyse ir Vidurio Europoje Vidas Petraitis bei „Lean“ mokytojas, „Toyota“ korporacijos paruoštas gamybos inžinierius Carlos Fukamizu.

Konferencijoje, orientuotoje į dalinimąsi praktine patirtimi, apie verslo procesų tobulinimo ypatumus užsienio organizacijose kalbėjo „Honsha“ atstovas C. Fukamizu. Jis pristatė „Lean“ kaip sistemą ir filosofiją kartu, padedančią eliminuoti nuostolius bei įgalinančią įmonės darbuotojus nuolat tobulinti procesus. Kertinė C. Fukamizu, turinčio daugiau kaip 20 metų patirtį taikant „Lean“, pranešimo mintis ta, kad „Lean“ filosofija ir metodologijos padeda įmonei prisitaikyti ir likti konkurencinga greitai kintančiomis sąlygomis. „Lean“ tikslas yra suprasti, atpažinti ir eliminuoti nuostolius vertės grandinėje, o to rezultatas – greičiau, su mažesniais kaštais ir kokybiškiau išpildyti kliento poreikiai.

„Honsha“ partnerį „Lean.lt“ atstovavo V. Petraitis, konferencijoje „Verslo procesų valdymo praktika“ pristatęs  pranešimą apie „Lean“ vadybos principų taikymą Lietuvoje. Buvo iškelta problema, jog Lietuvos įmonės pagal pridėtinę vertę, sukuriamą vieno darbuotojo, atsilieka nuo panašia veikla tuose pačiuose sektoriuose besiverčiančių užsienio įmonių. „Toyota“ gamyboje taikoma „Lean“ sistema pristatyta kaip priemonė, gerinanti gamybos efektyvumą ir darbo našumą. Šią sistemą „Harward Business Review“ ne be pagrindo įvardija kaip svarbiausią gamyboje išradimą nuo to laiko, kai Henry Ford iš esmės pakeitė pramonės raidą, pradėjęs surinkinėti savo automobilių modelius pirmaja istorijoje masinės gamybos linija.  „Lean“ sėkmė ir perspektyvos buvo iliustruotos praktiniais Lietuvos įmonių pavyzdžiais. Vertinant pasauliniame kontekste Lietuvos įmonės kol kas gerokai atsilieka nuo stambių tarptautinių pavyzdžių, taikančių „Lean“ vadybos principus jau dešimtis metų, tačiau „Lean.lt“ ekspertai džiaugiasi, jog vis daugiau įmonių Lietuvoje įsitikina šios vadybos efektyvumu – tai akivaizdžiai parodo gerėjantys jų finansiniai ir efektyvumo rodikliai.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.