07.09

Latvijos įmonė „Eco Baltia Group“ per metus sutaupė 500 tūkstančių eurų – padėjo efektyvesnis išteklių naudojimas

Latvijos įmonė „Eco Baltia Group“

Didžiausios Baltijos šalyse aplinkosaugos paslaugų įmonės „Eco Baltia Group“ patirtis parodė, kad pradėjus taikyti Lean jau pirmaisiais metais galima sutaupyti pusę milijono eurų. To pavyko pasiekti optimizavus procesus ir atsisakius nereikalingų veiklų.

Prieš tai, kaip daugeliui kitų įmonių, bendrovei „Eco Baltia Group“ teko ieškoti, kaip išspręsti resursų trūkumo problemą. Buvo pastebėta, kad nepakankant pajėgumų, ne taip operatyviai, kaip reikėtų, kuriamos naujos paslaugos ir produktai, o tai verčia atsisakyti papildomų pajamų ir potencialaus pelno.

Kaip pasakoja įmonės vadovai, trūkstant resursų, įprastai į darbą priimama daugiau darbuotojų. Tai, savo ruožtu, reikalauja papildomo finansavimo. Tačiau, pradėjus taikyti Lean metodus, buvo pasirinktas kitas kelias – peržiūrėti veiklos procesai, įvertinant, kurie iš jų yra pertekliniai ir nekuriantys vertės, o kurie gali būti organizuojami ekonomiškiau.

Vadovaujantis Lean metodais, buvo pertvarkytos vidinės erdvės, sukurti standartai, kaip turi atrodyti ergonomiška darbo vieta. Atsirado daugiau laisvos erdvės biuruose ir sandėliuose – tai leido efektyviau išnaudoti plotą, patogiau ir greičiau organizuoti darbą nedidinant darbuotojų skaičiaus. Taip pat sustiprėjo ir darbų sauga.

„Eco Baltia Group“ Lean taiko visuose organizacijos lygmenyse. Pirmiausia visi darbuotojai buvo apmokyti, vėliau paskatinti ieškoti galimybių efektyviau organizuoti darbą savo padaliniuose. Buvo siekiama gauti kuo daugiau pasiūlymų, kaip patiems darbuotojams būtų patogiau organizuoti savo darbą, atlikti jį kokybiškai ir greitai.

Kaip pastebi „Eco Baltia Group“ valdybos pirmininkas Māris Simanovičs, Lean kultūros puoselėjimas organizacijoje padėjo patobulinti įprastus darbo procesus, atsisakyti nereikalingų veiksmų, skaidriau organizuoti veiklą – teigiamą šių pokyčių efektą pajuto tiek darbuotojai, tiek klientai ir visa bendruomenė.

Minėti veiklos patobulinimai leido organizacijai kas mėnesį sutaupyti apie 50 tūkst. Eur, o metinis sutaupymas siekia pusę milijono eurų. Už ryžtingą Lean metodų taikymą ir pasiektus rezultatus „Eco Baltia Group“ pelnė „Metų Starto“ apdovanojimą, paskelbtą „Baltijos Lean Forumo 2019“ metu.

Plačiau apie „Eco Baltia Group“ patirtį taikant Lean galima perskaityti ir Latvijos žiniasklaidoje: https://nra.lv/citi-raksti/286438-efektivi-izmantojot-uznemuma-resursus-gada-var-ietaupit-pat-pusmiljonu-eiro.htm

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.