05.07

Kviečiame prisijungti prie Debatų centro ir moksleivių paramos

Dalinamės Debatų centro laišku, kurį gavome po Lietuvos moksleivių delegacijos dalyvavimo pasauliniame debatavimo ir viešojo kalbėjimo čempionate. Jau keletą metų remiame šią iniciatyvą, suprasdami, kad jaunų piliečių gebėjimas kalbėti, klausytis, išgirsti, argumentuoti ir tinkamai naudotis faktais atneša naujos vertingos patirties visai Lietuvai. Tikime, kad kasmet naujos patirties iš geriausių pasaulio moksleivių pasisemiantys jaunuoliai tampa įtikinamais ir ištikimais Lietuvos ambasadoriais. Jų žinių prireiks mūsų šalies moksle, valstybės institucijose ir nevyriausybinėse organizacijose, taip pat versle.

Jau kelis metus iš eilės „Lean LT“ dėka Lietuvos moksleiviai, įveikę daugiapakopę nacionalinę atranką, turėjo galimybę atstovauti Lietuvai pasaulio individualaus debatavimo ir viešojo kalbėjimo čempionate. Šiais metais čempionatas vyko Kanadoje, Toronte. Kaip ir visada, Lietuvos delegacija puikiai pasirodė geriausių čempionato kalbėtojų (kurių anglų kalba nėra gimtoji) sąrašuose.

Kiekviena iš keturių čempionato rungčių – puiki praktika, rimtas iššūkis. Įveikti jaudulį, nugalėti auditorijos baimę, savo kalba sudominti, įtikinti klausytoją (Persuasive/After Dinner Speech). Sugebėti per 2 minutes paruošti 3-5 minučių trukmės kalbą nurodyta tema ir ją pasakyti (Impromptu). Argumentais paremti ir apginti savo nuomonę debatuojant (Debating). Raiškiai, įtikinamai, perteikiant kūrinio nuotaiką perskaityti pasirinktą prozos ar poezijos ištrauką (Interpretive Reading). Neįkainojama patirtis būsimiems bet kokios srities profesionalams, visiems motyvuotiems ir tikslo siekiantiems jauniems žmonėms.

Kasmet vis kitoje šalyje vykstantis WIDPSC čempionatas – galimybė praplėsti akiratį, susipažinti su šalies kultūra, aplankyti žymias vietas, įgyti naujų draugų iš viso pasaulio. Vienas iš gražiausių ir labiausiai etniškai įvairių pasaulio miestų – Torontas: 553 metrų aukščio CN bokštas, Niagaros kriokliai ir šalia esantis, jaukus Niagara-on-the-Lake miestelis, svetingi šeimininkai, rūpestingi vadovai. Tai patys geriausi, gražiausi prisiminimai ir motyvacija būsimoms pergalėms! Didelis ačiū „Lean LT“!

Virginija Pakšienė, Debatų centro direktorė

 

 

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.