11.04

Konkuruoti padės gebėjimas aptikti ir spręsti problemas

2019 m. spalio pabaigoje įvykusi konferencija „Next Economy“ buvo skirta aptarti, kokią įtaką verslui daro technologijos, dirbtinis intelektas, skaitmenizacija, GIG ekonomika, virtuali realybė, blokų grandinės (blockchain) technologijos ar daiktų internetas. Konferencijoje pranešimą skaitęs „Lean LT“ įkūrėjas Vidas Petraitis atkreipė dėmesį ir į kitą ne mažiau svarbią temą – būtinybę stiprinti žmonių gebėjimą laiku atpažinti ir spręsti problemas. Būtent tai „Pasaulio ekonomikos forumas“ įvardino kaip svarbiausią kompetenciją XXI amžiuje. Problema gali būti nepakankamas produktyvumas, per lėtas ar nekokybiškas užsakymų atlikimas, per aukšta savikaina, prastovos, netobuli procesai ar bet kuri kita kliūtis, trukdanti pasiekti tikslų efektyviau.

Pranešėjas pasakojo, kad tobulėjančią organizaciją nuo kitų skiria pasirengimas pripažinti problemas, gebėjimas jas aiškiai įvardinti ir mokėti spręsti. Šių kompetencijų galima išmokti, pvz. po keletą kartų pritaikant „5 Kodėl“ metodą surasti tikrosioms problemų priežastims. Vienas iš būdų spręsti problemas yra PDTV (Planuok – Daryk – Tikrink – Veik), užsienio vadybos literatūroje įprastai įvardijamas kaip PDCA (Plan-Do-Control-Act) principas. Kai pasakojo Harvardo verslo mokyklos absolventas V. Petraitis, sėkmingai konkuruojančių organizacijų darbuotojams labai svarbu ne tik mokėti, bet ir norėti spręsti problemas. „Dar didesnio pranašumo rinkoje gali suteikti gebėjimas iškelti vis aukštesnę kartelę – tai yra, sukurti lyg ir dirbtinę problemą, tačiau vėliau ją meistriškai įveikti“, – dalinosi Vidas Petraitis.

Daugiau idėjų apie problemų sprendimą galite rasti naujienų portale „Delfi“ publikuotame straipsnyje apie penktą kartą organizuotą konferenciją „Next Economy“ (BZN Start): https://www.delfi.lt/verslas/verslas/ateities-ekonomika-pokyciai-kuriu-ignoruoti-negalima-jau-dabar.d?id=82599289

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.