„Lean LT” tapo „NORTUS”

close
Išjungti
01.14

II-ajame LEAN bendruomenės susitikime – „Thermo Fisher Scientific“ patirtis ir „TWI Institute“ pristatymas

Prieš du mėnesius suburta Lean bendruomenė sausio 10-ąją susitiko antrąjį kartą. Šį sykį – apsnigtoje Palangoje. „Koks esu aš, koks esi tu, tokia ir Lean bendruomenė“ – šie žodžiai tiksliausiai apibūdina net keletą iniciatyvų, prie kurių spėjo prisijungti Lean bendruomenės nariai iki antrojo susitikimo.

Po pirmojo susibūrimo, įvykusio pernai lapkričio pradžioje, „Lean bendruomenės“ nariai aktyviausiai pageidavo dalintis ryškiausiomis patirtimis ir mokytis naujovių. Tad II-ojo susitikimo turinys 100 proc. atspindėjo šiuos pageidavimus.

Apie sėkmingą, ilgiau nei 7 metus trunkantį Lean praktikų taikymą biotechnologijų bendrovėje „Thermo Fisher Scientific Baltics“ papasakojo Alina Štura. Įmonėje, kuri verslo pasaulyje pelnė Nobelio premijai prilyginamą „Shingo“ apdovanojimą, į Lean įgyvendinimą įtraukti beveik 100 proc. darbuotojų. Nors biotechnologijų bendrovė sėkmingai veikė ir anksčiau, vis dėlto įgyvendinti Lean buvo nuspręsta siekiant organizuoti veiklą dar efektyviau. Jau daug metų bendrovėje nuolat ieškoma, kuriuos procesus galima organizuoti greičiau ir pigiau, įmonėje susikūrė ypatinga dalinimosi žiniomis ir patobulinimais kultūra. Praktiškai kiekvieną savaitę organizuojamos ekskursijos, kurių metu „Thermo Fisher Scientific Baltics“ darbuotojai apie savo įmonės patirtį pasakoja kitiems.  

Vien pernai biotechnologijų bendrovėje buvo įgyvendinti beveik 600 Kaizenai ir 5000 “Just do it” iniciatyvos. „Taip vadiname veiksmus ir patobulinimus, kurie nereikalauja sudėtingų aptarimų ir diskusijų, ir kuriuos tiesiog būtina padaryti, tobulinant vidinius procesus“, – sakė Alina.

Marius Ellikas, Jaunųjų gydytojų asociacijos narys, papasakojo apie Lean taikymo pradžią Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centre. Lapkritį, I-ojo Lean bendruomenės susitikimo metu, keli dalyviai susibūrė į iniciatyvinę grupę, kuri padeda gydytojams efektyviau organizuoti lankytojų priėmimą ir pirmosios pagalbos suteikimą. Per du mėnesius įvyko keturi susitikimai, kurių metu buvo įvardinti veiklos vertinimo rodikliai ir aptarti kiti žingsniai. Toliau laukia darbuotojų apmokymas ir perėjimas prie praktinio Lean įgyvendinimo.

Didžiulio susidomėjimo sulaukė Patriko Graupo (Patrick Graupp), vieno iš žymiausių pasaulyje TWI metodologijos eksperto pranešimas. „Training Within Industry“ personalo valdymo sistemą pristatęs „TWI Institute“ lektorius praktiškai pademonstravo, kaip įgyvendinama naujų darbuotojų įtraukimo ir apmokymo sistema. TWI taikymas padeda įmonėms sklandžiau ir per trumpesnį laiką organizuoti naujų darbuotojų apmokymą (Job instructions), spręsti iškylančias problemas ir palaikyti konstruktyvius santykius  (Job relations), tobulinti darbo metodus ir procesus (Job method), taip pat sistemingai gerinti darbų saugą (Job safety).

Plačiau TWI metodiką Patrikas Graupas pristatys 2019 m. “Baltijos Lean forume”, kuris įvyks balandžio 3-4 Vilniuje.

Prisijunkite ir sekite naujienas LEAN bendruomenės Facebooke!

Video reportažus ir nuotraukas galite taip peržiūrėti Lean LT profiliuose  Facebooke ar Linkedine!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.