01.26

„Geralda“ pasiruošusi gamybos šūviui

Viktorija Vaškytė/ Verslas

Dvidešimtmetį atšventęs žvakių fabrikas „Geralda“ Lietuvos ir užsienio rinkoms prisistato iš naujo: beveik 4 mln. eurų investicijų įsisavinusi ir naujausias technologijas įdiegusi bendrovė savo gamybos pajėgumus galės didinti iki trijų kartų.

Užbaigusi įgyvendinti projektą pagal Ekonomikos augimo veiksmų programą Invest LT-2, skirtą skatinti tiesiogines vidaus investicijas ir naujų darbo vietų kūrimą, „Geralda“ kardinaliai atnaujino savo gamybinę bazę bei infrastruktūrą: išplėtė gamybos plotus, rekonstravo senuosius pastatus, įrengdama gamybines patalpas, prekybos sandėlį su administracijos būstine, įsigijo įrangos ir iki 2018 m. įsipareigojo sukurti 42 papildomas ilgalaikes darbo vietas. Bendrovė į projekto įgyvendinimą investavo per 2,1 mln. Eur savo lėšų, paramos suma siekė daugiau negu 1,6 mln. eurų.

Augs ir kolektyvas

Kartenoje įsikūrusios „Geraldos“ vadovo Gintauto Igario teigimu, jei dabar bendrovė per metus pagamina apie 2 tūkst. tonų produkcijos, įsisavinus visus atnaujinimus, produkcijos prasme ji gebės augti iki 6 tūkst. tonų per metus. „Naujam fabrikui prireiks ir naujų gabių specialistų. Šiuo metu „Geraldos“ darbuotojų skaičius svyruoja nuo 50 iki 67 žmonių, bet kolektyvas netrukus augs“, – komentavo G. Igaris.

Anot jo, investicijos didžiąja dalimi skirtos ne tik kurti naujus produktus, bet ir gaminti juos iš naujų medžiagų – biomasės, o ne naftos produktų, gaminti žvakes ne tik presuojant, bet ir liejant.

Ir nors didžioji „Geraldos“ produkcijos dalis šiuo metu pasiskirsto Lietuvoje, anot G. Igario, atsinaujinusi įmonė bus dar pajėgesnė konkuruoti užsienyje ir jau išbando Skandinavijos šalių, Rusijos ir Anglijos rinkas, kuriose mato didžiausias perspektyvas eksportui.

Praturtėjo technologiškai

Naujajame „Geraldos“ sandėlyje Kartenoje telpa tūkstantis padėklų, kuriuos užpildyti užtrunka apie 10–12 dienų, tačiau ir šis nedidelis sandėlis padės logistikos paslaugas visoje Lietuvoje perkančiai bendrovei daug tvarkingiau ir efektyviau pateikti savo produktus.

„Šiuolaikinės žvakių gamybos procesai – sudėtingi, juose daug automatizacijos ir naujausių technologijų. Drąsiai galime sakyti, kad mūsų gamybiniuose cechuose šiuo metu veikia paskutinės kartos įranga, – sakė G. Igaris, ypatingai besidžiaugiantis kolegų bei kaimynų – bendrovės „Terekas“ – Kretingoje pagaminta įranga. – Greičiausiai tai pirmasis Europoje įrenginys, kur PET plastiko butelių pūtimo technologija pritaikyta plastikiniams žvakių indeliams gaminti“. G. Igario žodžiais, plastikiniai indeliai, kurių įmonė pagamina iki 3 tūkst. per valandą, mėgstami skandinavų dėl galimybės juos lengvai perdirbti, todėl naujieji žvakių fabriko gaminiai jau keliauja į parodas ir netrukus įmonė tikisi sėkmingų pardavimų.

Gamina ir vidaus žvakes

Nors didžiąją „Geraldos“ produkcijos dalį sudaro kapų žvakės bei žvakės nuo uodų, bendrovė neseniai ėmėsi ir aromaterapinių žvakių gamybos.

„Turime vietos dar vienai gamybos linijai, tačiau šiuo metu fabriką vainikuoja nauja universali linija, kurioje galime gaminti arbatines, vidaus naudojimo, kvepiančias žvakes, jas dažyti. Ši linija pakavimo dalyje netgi turi robotą. Dabar didžiausias iššūkis – kaip ją aptarnauti, taisyti, tvarkyti“, – sakė G. Igaris.

„Geraldos“ vadovo teigimu, bendrovė gali didžiuotis ir parafino paskirstymo moduliu, leidžiančiu išvengti tarpinių maišymo ciklų.

„Žvakėms naudojame sojų vašką, palmių aliejų bei parafiną. Naujoji įranga leidžia kompiuterinėje programoje nustatyti procentus mikstūroms ir į visas linijas paduoti jau paruoštą, bent dviejų komponentų masę“, – kalbėjo G. Igaris.

Filosofija – japoniška

G. Igario teigimu, „Geraldos“ specialistai puikiai įvaldę japonišką gamybos planavimo modelį. Pagal jį gamyba planuojama vos vienai dienai: „Vadinasi, mūsų darbuotojai nežino, ką gamins rytoj, ir jiems nereikia to žinoti. Daugeliui Lietuvos įmonių tai gali pasirodyti keista, bet pas mus ši sistema veikia.“

Bendrovė seka ir tarptautinį bendro įrangos efektyvumo rodiklį, kurį prilygina įmonės „kardiogramai“, leidžiančiai ne tik matyti kasdienius „Geraldos“ veiklos efektyvumo pokyčius, sekti atskirų gamybos linijų efektyvumą, bet ir pasilyginti su bet kuria kita pasaulio įmone.

„Vadovaujamės „Toyotos“ gamybos filosofija ir metodais, vadinamuoju LEAN veiklos modeliu. Šioje srityje jau esame pažengę – semtis patirties pas mus atvažiuoja ir kur kas didesnių kompanijų atstovai, – neslėpė G. Igaris. – Pagal „Toyotos“ sistemą svarbu netgi toks, atrodytų, nereikšmingas dalykas, kaip švarios grindys – tik tada, jei jos švarios, kiekvienas tepalo lašas veikia kaip nuoroda į problemą, o tai leidžia dirbti saugiau ir efektyviau.“

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.