05.11

Gegužės 7 dieną įvyko VI – asis Lean bendruomenės renginys

Lean bendruomenė

Gegužės 7 dieną įvyko VI – asis Lean bendruomenės renginys, tik šį kartą visi susitikome virtualiai. Bendruomenės nariai turėjo galimybę iš profesionalaus karininko, V. Šerelio, lūpų sužinoti kaip atrodo tikrasis „Karo kambarys“ karyboje, o taip pat susipažinti su pagrindiniais „Karo kambario“ principais, taikomais versle, kuriuos pristatė „Lean LT’ vadovas Vidas Petraitis 

Karo kambarys“ tai ne patalpa, o vadavietė: veiksmų principai, pasiteisinę tikruose karuose

Profesionalaus karininko V. Šerelio pasakojimu, dabartinėje situacijoje efektyviausiai veiktų „Karo kambario“ principai.

„Karo kambarys“ – tai vadavietė, kuri priklausomai nuo problemos ar iššūkio lygmens gali būti strateginio, operacinio ar taktinio pobūdžio. Jame pagal poreikį formuojamos vadovavimo ir valdymo grupės, vykdančios veiksmus personalo, žvalgybos, operacijų, logistikos, ryšių su visuomene, komunikacijos su vidine komanda, taip pat – finansų, mokymų, planavimo ir kt. srityse.

„Noriu pabrėžti, kad „Karo kambarys“ – tai ne erdvė, o dažniausiai strateginių valdymo principų visuma. Kuo operatyviau įvaldysite „Karo kambario“ principus, tuo daugiau pranašumų įgysite,– dėstė V. Šerelis. – Karo sąlygomis tenka nuolat iš anksto apgalvoti po keletą galimų veiksmų eigos variantų ir pasirengti veikti, suprantant tiek taktines užduotis, tiek aukštesnius tikslus, uždavinius ir galutinius rezultatus.“

Padedant įsteigti įmonėje „Karo kambarį“, pirmiausia išanalizuojamas pastarųjų trijų mėnesių balansas, koks jis buvo iki pandemijos paskelbimo. Daugiausia dėmesio skiriama pirkėjų mokėjimo delsimams, įmonės bendrai struktūrai, atsargoms. Sukonstruojami veiksmų modeliai visiems galimiems scenarijams, pvz., jei pajamos kristų 50 proc. arba taptų nulinės. Po to visa organizacija informuojama, kaip įmonė elgsis kritiniu laikotarpiu, kas konkrečiai už kurią sritį atsakingas – skolas, atsargas, mokėjimus, išlaidas ir panašiai. Aiškiai susitariama, kokiu greičiu bus keičiamasi informacija ir grįžtamuoju ryšiu. „Kitaip tariant, karo sąlygomis iš esmės keičiasi įmonės veiklos modelis ir stebimi rodikliai. Labai svarbu užtikrinti, kad informacija būtų keičiamasi operatyviai, dar greičiau įgyvendinami sprendimai ir susitarimai, taikoma nulinė tolerancija disciplinos nesilaikymui“, – aiškino V. Petraitis.

Šiuo metu dauguma įmonių veikia didelio neapibrėžtumo sąlygomis. Niekas nežino, kiek ekstremali situacija tęsis ir kaip paveiks verslą. Todėl savo komandose būtina visapusiškai aptarti bet kurį įvykių posūkį ir nepamiršti nė vienos įmonės veiklai svarbios srities: personalo valdymo, esant didelei darbuotojų susirgimo rizikai, tikėtinų apribojimų karantino metu, išlaidų valdymo, tiekimo grandinės sutrikimų, klientų atsiskaitymų, neatitikimų bankų nustatytoms sąlygoms ar draudimo bendrovių veiksmų. „Dirbame su daug įmonių iš pačių įvairiausių sektorių – gamybos, logistikos, mažmeninės prekybos, paslaugų, todėl jau turime patirties, kuriose organizacijos veiklos srityse gali kilti ar kyla problemų. Į „Karo kambario“ formavimą iš savo pusės įtraukiame žmones, turinčius aukščiausio lygio vadybinės patirties, finansininkus, saugumo ir personalo specialistus. Jie dirbo ne vienoje įmonėje ir yra sukaupę praktinių žinių, kaip vyksta efektyvus vadovavimas krizinėms situacijoms“, – aiškino V. Petraitis. „Lean LT“ vadovas teigia, kad įveikti krizinį laikotarpį įmonėms padės keli principai: strategijos nustatymas, tikslus susitarimų vykdymas, nulinė tolerancija disciplinos pažeidimams ir operatyvi komunikacija: „Karo sąlygomis būtina veikti greitai ir aiškiai, itin disciplinuotai laikytis susitarimų, operatyviai raportuoti, greitai orientuotis. Išties, tai labiau į įmonės išgyvenimą orientuoti veiksmai, todėl keičiasi ir sprendimų priėmimo būdas, ir veiklos vertinimo rodikliai.“

Daugiau įspūdžių galite pamatyti prisijungę prie Lean bendruomenės profilio Facebooke.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.