07.31

Darbuotojų idėjos: kaip jas sužinoti

Rasa Dževeckytė/ Verslo Žinios

Nemažai puikių verslo idėjų gimsta bendraujant neformaliai. Kaip įmonės vadovas galėtų paskatinti darbuotojus išlaisvinti mintis ir nebijoti teikti pasiūlymų?

Net geriausi pasiūlymai lieka neįgyvendinti dėl vienos priežasties – darbuotojai paprasčiausiai mintimis, kurios galėtų būti naudingos įmonei, nepasidalija. Vieni nedrįsta, kiti mano, kad jos gali pasirodyti neįdomios, treti bijo, kad patiems pasiūlytas idėjas teks įgyvendinti, taigi prisidės papildomo darbo. Vis dėlto vadovai yra suinteresuoti sužinoti darbuotojų pasiūlymus, nes jie virsta didesne apyvarta ir pelnu.

Vidas Petraitis, „Lean.lt“ vadovas, yra pateikęs pavyzdį skaičiais: „Lean“ sistemą diegiančiose Lietuvos įmonėse per metus įgyvendinama vidutiniškai iki 3 darbuotojo pasiūlymų. Šis skaičius iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti neįspūdingas, tačiau jis siūlo apskaičiuoti kitaip: jei 100 darbuotojų turinčioje įmonėje, kuri 5 m. diegia „Lean“ sistemą, per metus įdiegiami 3 kiekvieno jų pasiūlymai, įmonė turi 1.500 smulkių ir rimtesnių patobulinimų. Jie padeda kasdieninius procesus atlikti greičiau, saugiau, kokybiškiau ar mažesnėmis sąnaudomis, o tai akivaizdi įmonei ir finansinė nauda.

Net toms įmonėms, kurios nesidiegia „Lean“ sistemos, verta įgyvendinti naudingus darbuotojų pasiūlymus. Tad kaip juos sužinoti?

Atviros durys

Jei įmonėje nėra demokratiškos atmosferos, o darbuotojai tiesiog susigūžia, kai vadovas praeina pro šalį, tikėtis, kad jie ims dalintis idėjomis, kaip pagerinti įmonės veiklą, būtų naivu. Todėl pirmiausiai įmonės vadovas privalo sudaryti palankią darbo atmosferą, kad kiekvienas žmogus čia jaustųsi laisvai ir žinotų, jog vadovo kabineto durys visuomet atviros, tad galima į jį kreiptis bet kokiu klausimu ar pasiūlymu.

Pietūs kartu

Paprastai įmonėse, kur yra virtuvėlės, per pietus čia kyla smagus šurmulys. Darbuotojai pietaudami kalbasi apie bet ką. Bet dažniausiai kalbos sukasi apie darbus. Neretai, atsitraukus iš darbo vietos, kyla netikėčiausių idėjų. Jei vadovas irgi bent retsykiais nueitų papietauti su darbuotojais, greičiausiai išgirstų kokių nors įdomių pasiūlymų, tegul ir nedidelių, ką galėtų pritaikyti įmonės veikloje.

Galimybė pažvelgti naujai

Kai kasdien dirbi įprastus darbus, net entuziastingiausią darbuotoją kada nors ims varginti rutina. O žmogus, praradęs kūrybiškumą, tikrai įdomių idėjų nepažers. Todėl sudarykite sąlygas nors kartais darbuotojams atsitraukti iš darbo vietos ir į savo kasdienybę pažvelgti kitaip. Siųskite juos į seminarus, kartu vežkitės į parodas. Tuomet jie sugrįš su naujomis idėjomis, kuriomis ims dalintis ir su kitais.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.