12.09

Apdovanoti metų geriausieji: pažanga versle matuojama ne tik pinigais

Įgūdžių ir užsispyrimo diegti pažangos procesus reikia tiek pirmame projekte, tiek efektyvios vadybos praktikas versle taikant daugelį metų, o naudos matuojamos ne tik pinigais – tai pabrėžta jau aštuntą kartą vykusiuose „Nortus“ įmonių apdovanojimuose. Pažangiausios įmonės šiemet susidūrė su ypatingai didele konkurencija, o nugalėtojos pagerbtos keturiose kategorijose.

„Įvertinti ir pradedančius, ir gebančius išlaikyti discipliną eigoje, ir tuos, kurie sutaupo daugiausiai pinigų, ir tuos, kurie taupo mūsų sveikatą – toks mūsų šių metų tikslas. Vertindami dešimtis įmonių dar kartą įsitikinome, kad svarbu ne tik rezultatas, bet ir kelionė tikslo link ir kolegos, kurie ten keliauja. Galiausiai, sustojimas ir pasidžiaugimas progresu yra neatsiejamas nuo efektyvumo ir gebėjimo jį išlaikyti ilgoje perspektyvoje“, – teigė efektyvios vadybos praktikų lyderės Lietuvoje įmonės „Nortus“ vykdomasis vadovas Marius Skersys.

Metų naudos

„Metų naudos“ apdovanojimas įteiktas įmonei „Plungės kooperatinė prekyba“, surinkusiai naudų už daugiau nei pusę mln. eurų. Įmonė įvykdė daug projektų  – sutaupė etatų, sutrumpino gamybos perėjimą nuo vieno gaminio prie kito, išsprendė žaliavų išeigos problemas – kurių kiekvieno vertė skaičiuojama dešimtimis tūkstančių eurų.

Šios kategorijos nugalėtojas renkamas atsižvelgiant ne tik į kliento naudų sumą, tačiau ir į darbuotojų skaičių – t.y., konkrečią naudą eurais vienam darbuotojui.

Kategorijoje varžėsi 19 įmonių.

Pagrindinė nugalėjusios įmonės veiklos sritis – maisto produktų iš surimio (krabų lazdelės, krabų mėsa, baitai, čanksai, krabų žnyplės ir kt.) gamyba ir prekyba. Šios įmonės gaminamų produktų šiandien galima įsigyti daugiau nei 35 pasaulio šalyse.

Metų startas

„Metų starto“ statulėlė iškeliavo į Lenkiją. Nugalėjusi įmonė (nenorėjusi būti viešai įvardinta), kaip pabrėžia M. Skersys, įsidiegė daug įrankių ir juos sėkmingai vykdė, pasiekė daug naudų.

„Pagrindinis visų tikslas yra pokytis. O jį pasiekti, žinoma, nėra lengva, iš organizacijos natūraliai kyla pasipriešinimas. Todėl siekiant efektyvumo svarbu matuoti, ar komanda jaučiasi gerai, ar vadovai įsitraukę, ar pasiekiamos išsikeltos naudos. Džiaugiamės, kad šiai didelei įmonei startas buvo labai sėkmingas, tad įdomu, už ką galėsime juos sveikinti kitąmet“, – sakė Nortus vykdomasis vadovas.

Šios kategorijos nugalėtojas išrinktas iš 18 besivaržiusių įmonių.

Metų Disciplina

Už geriausiai įvykdytus planus apdovanota Marijampolėje įsikurus gamybos įmonė „Cie LT Forge“.

„Lengva įvykdyti visus planus, jei dirbi su vienu–dviem įrankiais, yra pati pradžia, visiems smagu. Tuo metu ši įmonė su mumis dirba jau daugelį metų, naudoja daug įrankių, tad nuosekliai išlaikyti aukštą efektyvumo rodiklį tikrai nėra lengva. Jų rodiklis viršija 90 proc., planų daug, tad už tai šiemet ir sveikiname. Tikime, kad palaikantis įmonės vadovas prisidėjo prie šios sėkmės ir įvertinimo“, – teigė M. Skersys.

„CIE LT Forge“ įmonės klientų sąrašas padarytų įspūdį kiekvienam automobilių mėgėjui: čia gaminamos dalys „Audi“, „Volkswagen“, „Renault“ bei kitiems modeliams, kurie važinėja ir Lietuvos gatvėse.

Šioje kategorijoje varžėsi net 34 įmonės.

Metų projektas

Paskutinėje kategorijoje diskusijų dėl nugalėtojo nebuvo – visų širdis vienareikšmiškai pavergė ir laimėjimas atiteko LSMU Kauno ligoninei. Įstaiga išsikėlė tikslą, kad ne mažiau 95 proc. operacijų prasidėtų laiku. Iki tol dėl įvairių priežasčių, tokių  kaip  neaiškus paciento atvykimo laikas, jo COVID–19 testo rezultatas, techninės kliūtys, anesteziologų užimtumas ir kt. to pasiekti nepavykdavo. Skaičiuojama, kad dėl to per mėnesį būdavo „prarandamas“ laikas, lygus 8 operacijoms. Praėjusių metų skaičiavimais, vienos operacijos kaina yra 1179 eurai, tad  bendras neefektyvių procesų nuostolis net 9432 eurai.

„Būtent tiek, įgyvendinus LEAN optimizaciją, pinigų dabar yra sutaupoma per mėnesį, o tai ne tik pinigai, tačiau ir gyvybiškai svarbus laikas kitiems pacientams. Džiaugiamės padėję surasti esminę problemos atsiradimo priežastį ir numatyti veiksmus jai pašalinti“, – kalbėjo M. Skersys.

Šioje kategorijoje varžėsi 13 įmonių.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.