Koks yra pagrindinis daugumos gamybos įmonių tikslas? Siekti pelno – tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje perspektyvoje. Visgi kažkuriuo metu pelnas neišvengiamai pasiekia „lubas“ ir uždirbti darosi vis sunkiau.
Šį procesų suvaržymą, apribojimą geriausiai vizualiai iliustruoja butelio kaklelis. Tobulinimo pastangų sutelkimas į šį suvaržymą yra
būdas padidinti pelningumą.
NORTUS siūloma pelningumo paslauga yra tiesiogiai susijusi su šia apribojimų teorija (ang. theory of constraints, TOC):
Nemaža dalis įmonių vykdo gautus užsakymus, gauna pajamas ir kartoja šį ratą. Norint uždirbti daugiau, tačiau nebūtinai keliant produktų kainas, vertinga pritaikyti TOC metodiką, kuri padeda tiksliai įsivertinti, kurie gaminiai yra pelningesni už kitus, kuriuos galima parduoti už savikainą, o kurių kainą reikia didinti. Tai ne tik matematika, tačiau ir visos organizacijos orientavimas į pelningiausius gaminius. Galiausiai, tai turėtų atsispindėti ir motyvacinėje įmonės sistemoje (kai dėmesys kreipiamas į pelningumo, o ne, pavyzdžiui, pardavimo rodiklius).
Ši NORTUS paslauga siūlo labai kryptingą metodiką greitam tobulėjimui sukurti. Ji tinka tiek srautinėje, tiek projektinėje veiklose.